REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Inwestycja za prawie ćwierć miliarda złotych. Podróż pociągiem z Opola do Kluczborka będzie krótszaartykuł
Pokaż artykuł
Inwestycja za prawie ćwierć miliarda złotych. Podróż pociągiem z Opola do Kluczborka będzie krótsza
Podróż pociągiem z Opola do Kluczborka będzie krótsza o 15 minut! PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę o wartości 230 mln zł na remont linii. Inwestycja realizowana jest ze środków budżetowych. Z efektów prac podróżni jadący ze stolicy Opolszczyzny do Kluczborka skorzystają jeszcze w tym roku!
Konsultacje publiczne dotyczące Drogi Czerwonej w Gdyni. Można zgłaszać uwagi do programu rządowego [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Konsultacje publiczne dotyczące Drogi Czerwonej w Gdyni. Można zgłaszać uwagi do programu rządowego [WIZUALIZACJE]
• Budowa Drogi Czerwonej od lat znajduje się wśród najważniejszych inwestycji infrastrukturalnych oczekiwanych przez Gdynię i Port Gdynia
Dolny Śląsk: Po niemal pół wieku przerwy pociągi ponownie dotarły do kolejnych części Bielawyartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Po niemal pół wieku przerwy pociągi ponownie dotarły do kolejnych części Bielawy
• Powrót kolei na tę trasę ma również wymiar symboliczny – po 49 latach pociąg ponownie dociera do tej części miasta.
Amerykański koncern Mars planuje w Poznaniu rozbudowę największej fabryki gum do żucia w Europie artykuł
Pokaż artykuł
Amerykański koncern Mars planuje w Poznaniu rozbudowę największej fabryki gum do żucia w Europie
Fabryka gum do żucia Mars w Poznaniu od trzech dekad jest jednym z najważniejszych punktów na globalnej i europejskiej mapie produkcyjnej firmy. Dziś to największy należący do Mars zakład produkcji gumy do żucia w Europie i drugi co do wielkości na świecie. Każdego roku powstają tu miliardy drażetek, które trafiają do konsumentów w ponad 40 krajach – od Polski i krajów Europy Centralnej, po Niemcy, Francję, ale też Nigerię czy Ekwador. Firma ma kolejne plany inwestycyjne dotyczące zakładu produkcyjnego zlokalizowanego w stolicy Wielkopolski.
Niemiecka firma Hermes Fulfilment zainwestuje 300 milionów euro w gminie Iłowa. Powstanie 1900 miejsc pracyartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecka firma Hermes Fulfilment zainwestuje 300 milionów euro w gminie Iłowa. Powstanie 1900 miejsc pracy
Kolejna wielka inwestycja w województwie lubuskim, w pobliżu granicy polsko-niemieckiej. Niemiecka firma Hermes Fulfilment rozpoczęła budowę w gminie Iłowa nowego, wielkiego centrum logistycznego o pow. 150 tys. mkw.
Amerykańska firma Exadel stawia na Polskę. Zatrudni 2000 specjalistów z branży ITartykuł
Pokaż artykuł
Amerykańska firma Exadel stawia na Polskę. Zatrudni 2000 specjalistów z branży IT
Najbliższe dwa lata dla Exadela, mają być bardzo pracowite, bowiem przedsiębiorstwo chce zatrudnić w Polsce dwa tysiące specjalistów. Dzięki ambicji i ogromnemu doświadczeniu firmy, cel ten jest w zasięgu ręki. Tylko w tym roku polski zespół zwiększył swoją liczebność pięciokrotnie.
Rohlig SUUS Logistics uruchomił drugi skład celny w Szczecinie artykuł
Pokaż artykuł
Rohlig SUUS Logistics uruchomił drugi skład celny w Szczecinie
Rohlig SUUS Logistics, największy polski operator logistyczny, uruchomił drugi skład celny w Szczecinie. Inwestycja zwiększa możliwości SUUSa w obsłudze towarów eksportowanych i importowanych zarówno dla firm operujących na rynku polskim, jak i w Skandynawii czy Europie Zachodniej. Skład celny to m.in możliwość przesunięcia terminu płatności ceł i podatków do chwili wprowadzenia produktów na rynek.
Rząd blokuje budowę nowych magazynów w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Rząd blokuje budowę nowych magazynów w Polsce
Rząd rzuca kłody pod nogi branży logistycznej. Wprowadzone w ostatniej chwili, już po konsultacjach publicznych, zmiany w rozporządzeniu ministra rozwoju i technologii spowodowały, że magazyny zostały pozbawione możliwości uzyskania warunków zabudowy. Tym samym nie będzie możliwe uzupełnienia zabudowy magazynowej na obszarach nieobjętych planami miejscowymi. Polski Związek Firm Deweloperskich apeluje o pilne zmiany przepisów.
Mastercard rozwija centra usług profesjonalnych w Warszawie i Gdańskuartykuł
Pokaż artykuł
Mastercard rozwija centra usług profesjonalnych w Warszawie i Gdańsku
Kolejna wielka, znana, globalna firma stawia na Polskę. Mastercard, obchodząc 30-lecie obecności w Polsce, ogłasza dalszy rozwój swojej działalności w kraju. Firma uruchamia centra usług profesjonalnych w Warszawie i Gdańsku. Nowozatrudnieni wysoko wyspecjalizowani pracownicy będą wspierać rozwój nowoczesnych rozwiązań technologicznych i doradczych dla klientów Mastercard w całej Europie i na świecie. Ośrodki te wzmocnią rolę Polski jako jednego z kluczowych punktów na mapie innowacji i cyfrowej transformacji regionu.
Polska coraz atrakcyjniejsza dla logistyki, mimo ochłodzenia nastrojów [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
Polska coraz atrakcyjniejsza dla logistyki, mimo ochłodzenia nastrojów [RAPORT]
Firmy z sektora logistyki i łańcucha dostaw ostrożnie patrzą na najbliższe miesiące, jednak większość nadal zakłada wzrost zapotrzebowania na powierzchnię magazynową w Polsce. Największym wyzwaniem dla branży pozostają presja cenowa, obawy o słabnący popyt i dostępność pracowników – wskazuje najnowszy raport CBRE i P3 “Logistics and Supply Chain Confidence Index 2025/26”. Jednocześnie istotnie wzrosła atrakcyjności inwestycyjna Polski na tle innych krajów UE – połowa respondentów oceniła ją powyżej średniej europejskiej, podczas gdy rok temu była to mniej niż jedna trzecia badanych.
Panattoni buduje kolejny kompleks w regionie Krakowa. Jest już prawie w połowie wynajętyartykuł
Pokaż artykuł
Panattoni buduje kolejny kompleks w regionie Krakowa. Jest już prawie w połowie wynajęty
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych, realizuje kolejny kompleks w regionie stolicy Małopolski – Panattoni Park Kraków North o powierzchni 55 000 mkw. Inwestycja ma już pierwszego najemcę. Jest nim Trivium Packaging – globalny lider produkcji opakowań metalowych, który z początkiem 2023 roku przeniesie istniejącą produkcję opakowań chemicznych na wynajętą powierzchnię 21 000 mkw. Panattoni zbliża się do 200 000 mkw. dostarczonych w regionie Krakowa.
Netflix stawia na Polskę. Otworzy centrum inżynieryjne w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Netflix stawia na Polskę. Otworzy centrum inżynieryjne w Warszawie
Netflix stawia na Polskę i zwiększa swoje inwestycje w naszym kraju. Do otwartego w 2022 roku w Warszawie hubu na cały region Europy Środkowo-Wschodniej, teraz ten amerykański gigant dodaje jeszcze centrum inżynieryjne, które zamierza otworzyć w tym roku. Netflix zapowiedział również ofensywę nowych produkcji filmowych, które powstaną w Polsce.
Na Dolnym Śląsku otwarto nową bazę wojsk US Armyartykuł
Pokaż artykuł
Na Dolnym Śląsku otwarto nową bazę wojsk US Army
17 lipca, w Świętoszowie, w województwie dolnośląskim została uruchomiona nowa, tymczasowa baza wojsk US Army. Skorzystają z niej pododdziały przerzucane na wschodnią flankę z myślą o ćwiczeniach albo dyżurze bojowym. Jest to jedna z ponad stu inwestycji realizowanych w ramach umowy o wzmocnionej współpracy obronnej Polski i USA.
Dwie kolejne firmy zainwestują w woj. podlaskim, ze wsparciem Suwalskiej SSEartykuł
Pokaż artykuł
Dwie kolejne firmy zainwestują w woj. podlaskim, ze wsparciem Suwalskiej SSE
Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna (SSSE S.A.) wydała dwie decyzje o wsparciu, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Inwestorzy zadeklarowali poniesienie nakładów inwestycyjnych o łącznej wartości prawie 7 mln zł. Inwestycje zostaną zrealizowane w województwie podlaskim, w północno-wschodniej części Polski.
Popularna szwedzka sieć Duka zamyka sklepy w Polsce i wycofuje się z rynku artykuł
Pokaż artykuł
Popularna szwedzka sieć Duka zamyka sklepy w Polsce i wycofuje się z rynku
To koniec pewnej epoki na polskim rynku wyposażenia wnętrz. Szwedzka marka Duka, która przez lata była jednym z najbardziej rozpoznawalnych sprzedawców akcesoriów do domu, wycofuje się z Polski. Sklepy stacjonarne zostały zamknięte niemal z dnia na dzień, a klienci nie mogą już składać zamówień online. Decyzja jest efektem narastających problemów finansowych i nieudanej próby ratowania sieci.
Inwestorzy z zachodu wykupią polską ziemięartykuł
Pokaż artykuł
Inwestorzy z zachodu wykupią polską ziemię
Już za cztery lata, cudzoziemcy będą mogli swobodnie nabywać ziemię w Polsce, bez wymaganego obecnie...
Lider na europejskim rynku mobilnego monitoringu wizyjnego nowym najemcą Panattoni Park Pruszków VIartykuł
Pokaż artykuł
Lider na europejskim rynku mobilnego monitoringu wizyjnego nowym najemcą Panattoni Park Pruszków VI
Firma BauWatch, lider na europejskim rynku mobilnego monitoringu wizyjnego, wynajęła 1650 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w Panattoni Park Pruszków VI. Negocjacje warunków pierwszego obiektu magazynowego w Polsce spółka BauWatch powierzyła firmie doradczej Newmark Polska.
Orlen zapowiada, że prąd z Baltic Power popłynie w 2026 roku [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Orlen zapowiada, że prąd z Baltic Power popłynie w 2026 roku [FILM]
Morska farma wiatrowa Baltic Power, wspólny projekt Grupy ORLEN i Northland Power o mocy blisko 1,2 GW, zlokalizowana będzie 23 km od wybrzeża Bałtyku. W 2025 roku na farmie zostanie zamontowane 76 turbin wiatrowych Vestas o mocy 15 MW każda. Baltic Power posiada umowy z głównymi wykonawcami, które zabezpieczają cały łańcuch dostaw. Wśród kontrahentów są najbardziej doświadczeni dostawcy z sektora offshore wind, w tym firmy pochodzące z Polski.
Żabka wybuduje wielkie centrum dystrybucyjne pod Łodziąartykuł
Pokaż artykuł
Żabka wybuduje wielkie centrum dystrybucyjne pod Łodzią
Pod Łodzią powstanie nowoczesne centrum logistyczne i setki nowych miejsc pracy dla całego regionu. Obiekt dla Grupy Żabka zrealizuje kompleksowo w formule „Zaprojektuj i Wybuduj” firma Dekpol Budownictwo. Wcześniejsze inwestycje tego typu zrealizowano w Małopolu pod Warszawą (uruchomione w 2022 roku) oraz w Kątach Wrocławskich (oddane do użytku w 2025 roku). Nowe centrum logistyczne ma umożliwić jeszcze sprawniejszą obsługę sklepów Żabki z regionu centralnej Polski.
Słynna amerykańska sieć Taco Bell po latach znów otworzy restauracje w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Słynna amerykańska sieć Taco Bell po latach znów otworzy restauracje w Polsce
Po latach nieobecności do Polski powraca kultowa amerykańska sieć restauracji specjalizująca się w kuchni inspirowanej smakami Meksyku. Marka Taco Bell będzie rozwijana nad Wisłą przez Grupę AmRest. Pierwszy lokal ma zostać otwarty w czwartym kwartale 2026 roku.
REKLAMA